top of page

Korkularınızdan Kurtulun

Şükrü Terzi- Fobi Tedavisi

Hızlı Fobi/Korku Çözümü

 

Korkuların aslı yoktur. Bireyler bazen bir tetikleyici karşısında sadece tek bir davranış gösterirler. Seçenekleri yoktur. Örneğin köpek, kedi, örümcek vs korkusu olan bir kişi her örümcek gördüğünde aynı tepkiyi verir; mesela göz bebekleri büyür, nefesi kesilir, çığlık atar, hemen bulunduğu yeri terkeder. Veya uçak korkusu olan bir kişi her uçağa bindiğinde kalbi hızla artar, tüm bedenindeki kaslar gerilir, vücudunda adrenalin salgısı artar, ağzı kurur.

 

Korkular bazen zihinde de oluşur örneğin gelecek korkusu veya yanlızlık korkusu veya terkedilme korkusu. Yukarıdaki diğer korkular gibi açıkça görülmemesi bu tip korkuların farkedilmesini engeller. Ancak bu türdeki korkular da bireyde kısıtlayıcı davranışlara ve aşırısı uzun vadede fizyolojik yıpranmalara bile neden olabilirler. Örneğin gelecek konusunda sürekli kaygılanmak anxiyeteye dönüşüp uzun vadede şeker hastalığından ülsere kadar bedeninizde farklı fonksiyon bozukluklarına sebep olabilir.

 

NLP hızlı fobi/korku çözüm tekniği ile kişilerin seçenek olarak farklı davranış geliştimelerine yardımcı olunur. Sonrasında maruz kaldıkları obje/subje ile temasta aynı davranışın yerine daha olumlu ve yapıcı bir davranış geliştirirler.

Süre: 2 saat

Seans Sayısı: 1 veya 2 seans

bottom of page