top of page
Şükrü Terzi Koltukta

“Herkes mükemmel doğar. Sonra yaşam denen şey başımıza gelir...

... ve sonra yaşamımız boyunca pek çok özelliğe sahip olmaya başlarız; doğduğumuz ülke, din, aile, geleneklerimiz vs gibi unsurlardan aldığımız bu özelliklerin bazıları artık sahip olmak istemediğimiz özellikler haline gelir veya sahip olduğumuz özellikler işlevlerini kaybeder ya değiştirilmeleri ya da yenilenmeleri gerekir. İşte NLP, bireylerin bu yaşam yolculuğunda, istenmeyen davranışlar, ruh halleri, düşünce biçimleri, alışkanlıklar, bağımlılıklar, korkular gibi konuları aşmalarına yardımcı olarak, gerçekte olmak istedikleri kişilere dönüşmelerine rehberlik eder. Hatta daha ötesine gidip yeni yetenek ve beceri kazanmalarına bile yardımcı olmaya çalışır. Çünkü NLP inanır ki: Eğer biri yapabiliyorsa, herkes yapabilir; tek yapılması gereken nasıl yapıldığını öğrenmektir. İşte ben NLP’yi bu nedenle seviyorum.”
-- Şükrü Terzi

Şükrü Terzi Randevu

Şükrü Terzi kimdir?

Türkiye’nin şirin kasabası Köyceğiz’de doğan Şükrü Terzi yaklaşık 25 yıl reklam ve tasarım sektöründe çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nde okuyup çalışarak dünyanın farklı ülkelerinde çeşitli markalar için yaratıcı reklam ve tasarım projeleri üretti.

 

2012 yılında kendi reklam ajansını yönetirken astroloji, felsefe ve koçluklarla başlayan kişisel-gelişim odaklı bir yolculuğa çıktı. Önce Güney Amerika şifa yöntemlerini merak ederek şamanik-şifa çemberlerine, Vipassana gibi uzun süreli kadim inzivalarına katıldı. Sonra Işık Yazan tarafından verilen 1 yıllık doğu felsefesi ve inanç sistemlerini içeren, varoluş, frekanslar, Tao, Budizm, Zen, Tasavvuf gibi konuları kapsayan Bilgelik Okulu kurslarını tamamladı. Alan Watts, Sri Aurobindo, Osho, Depak Chopra, D.T. Suzuki, Stefano D’Anna, Eckhart Tolle, La Tzu gibi masterların öğretilerinden yola çıkarak Internal Yoga ve meditasyon seansları yaptı. New York'taki Zen Center of New York City - Fire Lotus Temple'de zen meditasyonlarına katıldı. Ve son olarak, hayatında Işık Yazan’dan sonra derin etki yapan, ve ilk kez onu NLP ile buluşturan iki usta ile tanıştı Philip Holt ve Ralph Watson. Philip ve Ralph tarafından verilen NLP Practitioner ve NLP Master, NLP Master Trainer kurslarını başarı ile tamamlayıp, NLP nin kurucusu olan Richard Bandler onaylı The Society of NLP, European Community of NLP ve Association for Profesional Coaching tarafından verilen sertifikaları almaya hak kazandı.

 

Yeni kariyeri olan NLP Uzmanlığını daha da ileriye götürmek için NLP Grup'ta NLP Master olarak çalıştı. NLP Grup'ta çalışırken çeşitli kurumsal firmalara NLP seminerleri vermenin yanı sıra NLP ile hızlı dil öğrenme konusunda öğrencilere bireysel ve toplu seanslar yaparak NLP teknik ve becerilerini daha da geliştirdi. 

 

2019-2020 yıllarında tüm dünyaya yayılan Corona Virüs salgını döneminde kendi şirketini açarak NLP yolculuğuna devam etti. Tüm pandemi dönemi boyunca  sadece Türkiye değil dünyanın pek çok yerinde yaşayan danışanlara internet üzerinden bireysel seanslar yaparak zihinsel ve psikolojik destek vermenin yanında yüzlerce kişiye online NLP eğitimleri vermeye devam etti.

 

Kariyeri boyunca 5000'in üzerinde bireysel seans yapan Şükrü Terzi, NLP’ye büyük bir tutku ile bağlıdır. Halen Richard Bandler sertifikası ile The Society of Neuro Linguistic Programming, European Community of NLP ve Association for Profesional Coaching üyesi olup, Türkiye, Avrupa ve Amerikada online ve offline bireysel NLP seans, eğitim, seminer ve çalıştayları yapmaya devam etmektedir.

İlgili linkler:

Şükrü Terzi Galeri

The Society of NLP-Pure NLP

Richard Bandler

Şükrü Terzi Blog

Şükrü Terzi eğitim verirken
Şükrü Terzi'nin Sertifikaları
bottom of page