• Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

Kekemelik kaderiniz değil.

 

Konuşma güçlüğü yani "kekemelik" bizi diğer canlılardan ayıran en önemli fark, kendini ifade araçlarından ve toplumsal uyum mekanizmalarımızdan en önemlilerinden biri olan konuşma yetisini bireyin etkin biçimde kullanamamasıdır. Çok uzun zamandır "kekemelik" kişi ve çevresi tarafından kişinin kaderi olarak uğrunda çabaların ve kişinin tek başına bırakıldığı bir özür, bir hastalık veya kendi kaderi gibi etiketlenmiştir. Ama son zamanlardaki bu konudaki düşünceler değişmeye başladı. Ve önceden kekeleyip sonradan üstesinden gelen bireylere baktığımızda kekemeliğin konuşma becerisinin bir nedenle etkisiz hale dönüşmesi olarak tanımlandı.

 

Şükrü Terzi, NLP uzmanı olarak 6 yılı aşkın bir süredir binlerce seans yaptı. Ve özellikle kekemelik konusunda yeni NLP teknik ve modelleri ile oldukça etkin ve kalıcı çözümler üreterek mucize sayılabilecek sonuçlar almaya başladı.

 

"Ben kekemeliğe "kişiye uygun olmayan konuşma stratejisi" olarak bakmayı tercih ediyorum. Bu etkisiz strateji çok erken yaşlarda edinilir. Genelde ilk konuşma deneyimlerindeki duygusal yoğunluktan sonra veya aniden yaşanan bir korku ile açığa çıkar. Bir tür fobi de diyebiliriz. Konuşmaktan korkmak korkusu. Tabi ki bu ilk deneyimden sonra tıpkı araba kullanırken hata yaptıktan sonra veya kötü bir deneyimden sonra bir daha araba kullanmamak gibi veya araba kullanırken endişe ve kaygı ve korku duymak gibi birey bu yetiyi geliştirmeyi terk eder veya yanlış şeyleri yapmaya devam eder. Bu kez konuşamamak yepyeni yeni bir beceriye dönüşür. Ve kişi yanlış araba kullanmaya devam eder. Yani hatalı konuşmaya devam eder. Tıpkı hatalı araba kullanmayı öğrenmek gibi konuşmak güçlük doğuran bir özellik olur.

 

Dünyada konuşma yetisini geliştirici merkezler veya terapiler vardır doğru. Bunlar işe yarayabilir. Ama eğer işe yaramıyorsa demek ki sorunun başka kaynakları var demektir. Bu durumda NLP teknikleri devreye girer. Belki de bir yandan kişiye psikolojik olarak başka faydalar da sağlayan kekemelik ilk zamanlardaki ikincil kazanç fonksiyonlarını yitirerek yaşamda bireyi kısıtlar hale dönüşürmüştür. Bu ikincil kazancın giderilmesi önemlidir zira bireyin yolu ancak böyle açılır ve birey büyük ilerleme kaydeder. Veya bilinçaltının kendi kendisini sabote etmesi de söz konusudur çünkü istenen sonuç alınamayacağı inancı vardır. Yani kekemelikle ilgili NLP teknikleri ile bireyin bilinçaltındaki daha derin programlara bakılması ve temizlenmesi gerekir ki kalıcı olsun. "

Nasıl hissettiğinizi biliyoruz... NLP Uzmanı ŞÜKRÜ TERZİ ile konuşma güçlüğünüzün üstesinden gelebilirsiniz. Çok özel NLP teknikleri ile bu sorununuza çözüm bulmak için hemen bizden randevu alabilirsiniz.

...

Rezervasyon Formu doldurun

veya Whatsapp hattımızdan bize yazın: +90.533.429.1817

FullSizeRender-4
FullSizeRender-4

Temsil Sistemleri Dersi

press to zoom
Seminer
Seminer

NLP ile İnsan Yönetimi

press to zoom
Şükrü Terzi
Şükrü Terzi

Seans sırasında

press to zoom
Eğitim
Eğitim

NLP İle Hafıza Teknikleri

press to zoom
Eğitim
Eğitim

NLP ile İletişimin Sihri

press to zoom
Eğitim
Eğitim

NLP İle İletişimin Sihri

press to zoom
Eğitim
Eğitim

NLP İle İletişimin Sihri 2

press to zoom
Çalıştay-NLP Destekli
Çalıştay-NLP Destekli

Büyük Ve Cesur Hayallerinizi Gerçekleştirin

press to zoom
Şükrü Terzi
Şükrü Terzi

"Durun çekmeyin!"

press to zoom
İlişkiler
İlişkiler

"Evliliğim Kurtuldu"

press to zoom
Atalet
Atalet

"Dikiş makinamı tamir ettirdim"

press to zoom
Konuşma Güçlüğü
Konuşma Güçlüğü

"...konuşmalarım gittikçe akıcı oluyor"

press to zoom
Okul Başarısı
Okul Başarısı

"Valla niye 10 vermiyeyim ki"

press to zoom
Tikler
Tikler

"... gözlerimi hiç yapmıyorum"

press to zoom
Sigarayı Bırakma
Sigarayı Bırakma

"Ben sigarayı bıraktım"

press to zoom